Среда, 19.12.2018, 11:13
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории раздела
Мои статьи [1]
Вход на сайт
Поиск
Друзья сайта
  • Создать сайт
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Управленире образования
  • ССОШ
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Кустурская средняя общеобразовательная школа
    Главная » Статьи » Мои статьи

    Научно-практическая конференция

    Эбээн –Бытантай улууьун Кустуур орто оскуолатыгар 21 чыыьыла5а

    Оскуола иьинэн Научно- практическая конференция буолан ааста окуола иьиттэн уопсайа

    15 о5о кыттыыны ылла.

    Ол курдук тыа хаьаайыстыбатын эттунэн улахан кылаасстарга:

    1. Горохов Ваня 10 класс уэрэнээччитэ 1 миэстэни ылла

    Темата: Пропаганда кочевого образа жизни эвенов тюгясиров.

    2.Горохова Лена 10 класс -2 место

    Темата: Изучение заболеваний бруцулезом северных оленей в оленеводческих стаде «Кочевник»

    Этнография тематыгар кыттыннылар улахан кылаастартан.

    3.Колесова Уйгулаана 9 класс уэрэнээччитэ – 1 место

    Темата: Сохранения песенного фольклора Ф.К. Гороховой –единственного представителя тюгясирских эвенов.

    4.Старостина Саша 10 класс уэрэнээччитэ – 1 место

    Темата: Технология изготовления этнографических комплектов из рогов снежного горного барана и северного оленя .

    Юниоры: 5- 8 кылаастарга дылы кыайыылаа5ынан буоллулар

    5.Другинаа Лена -8 кылаасс уэрэнээччитэ – 1 место

    Темата: « Эдамегеноз северных оленей»

    6.Стручкова Юлия -8 класс уэрэнээччитэ -2 место

    Темата: Определение кислотности пришкольного участка.

    Горохов Афоня -8 уэрэнээччитэ -1 место

    Темата: «Аллараа Бытантай олонхоьуттара»

    Математические науки

    7.Попова Куннэй -5 класс уэрэнээччитэ -1 место

    Темата: «Разработка электронная пособия» математика вокруг нас.

    О5олор олус интириэьинэй темалары арыйан экспертнай коммиссия иннигэр

    кэпсээтилэр уонна ыйытыыларга хоруйдаатылар.

    Бу 8 уэрэнээччи юниорга уонна кыайыылаахтар истэригэр

    7 уэрэнээччи туоьу суругунан на5араадаланнылар.

    1 Макарова Ангелена 8 класс

    2.Горохова Таня 6 класс

    3.Горохова Элина 6 класс

    Экспертнай коммисия5а улэлээтилэр:

    Горохова Татьяна Григорьевна- школьный психолог

    Рожина Ольга Николаевна- Эр сылларга Химия,уонна биология учууталынан улэлээбит,билигин совхоьунан улэлии сылдьар.

    Горохова Федора Николаевна – Саха питомник бухгалтера.

    Ахсынньы 10-11 куннэригэр бу кыайыылаах о5олор улуустаа5ы НПК-а5а кыттар чиэскэ тигистилэр.

     

    Балаьаны бэлэмнээтэ:

    Аммосова Кристина 10 класс уэрэннээччитэ «Бытантай Кэскилэ»о5о тумсуутэ.

     

     

     

     

     

     

    Эбээн –Бытантай улууьун Кустуур орто оскуолатыгар 21 чыыьыла5а

    Оскуола иьинэн Научно- практическая конференция буолан ааста окуола иьиттэн уопсайа

    15 о5о кыттыыны ылла.

    Ол курдук тыа хаьаайыстыбатын эттунэн улахан кылаасстарга:

    1. Горохов Ваня 10 класс уэрэнээччитэ 1 миэстэни ылла

    Темата: Пропаганда кочевого образа жизни эвенов тюгясиров.

    2.Горохова Лена 10 класс -2 место

    Темата: Изучение заболеваний бруцулезом северных оленей в оленеводческих стаде «Кочевник»

    Этнография тематыгар кыттыннылар улахан кылаастартан.

    3.Колесова Уйгулаана 9 класс уэрэнээччитэ – 1 место

    Темата: Сохранения песенного фольклора Ф.К. Гороховой –единственного представителя тюгясирских эвенов.

    4.Старостина Саша 10 класс уэрэнээччитэ – 1 место

    Темата: Технология изготовления этнографических комплектов из рогов снежного горного барана и северного оленя .

    Юниоры: 5- 8 кылаастарга дылы кыайыылаа5ынан буоллулар

    5.Другинаа Лена -8 кылаасс уэрэнээччитэ – 1 место

    Темата: « Эдамегеноз северных оленей»

    6.Стручкова Юлия -8 класс уэрэнээччитэ -2 место

    Темата: Определение кислотности пришкольного участка.

    Горохов Афоня -8 уэрэнээччитэ -1 место

    Темата: «Аллараа Бытантай олонхоьуттара»

    Математические науки

    7.Попова Куннэй -5 класс уэрэнээччитэ -1 место

    Темата: «Разработка электронная пособия» математика вокруг нас.

    О5олор олус интириэьинэй темалары арыйан экспертнай коммиссия иннигэр

    кэпсээтилэр уонна ыйытыыларга хоруйдаатылар.

    Бу 8 уэрэнээччи юниорга уонна кыайыылаахтар истэригэр

    7 уэрэнээччи туоьу суругунан на5араадаланнылар.

    1 Макарова Ангелена 8 класс

    2.Горохова Таня 6 класс

    3.Горохова Элина 6 класс

    Экспертнай коммисия5а улэлээтилэр:

    Горохова Татьяна Григорьевна- школьный психолог

    Рожина Ольга Николаевна- Эр сылларга Химия,уонна биология учууталынан улэлээбит,билигин совхоьунан улэлии сылдьар.

    Горохова Федора Николаевна – Саха питомник бухгалтера.

    Ахсынньы 10-11 куннэригэр бу кыайыылаах о5олор улуустаа5ы НПК-а5а кыттар чиэскэ тигистилэр.

     

    Балаьаны бэлэмнээтэ:

    Аммосова Кристина 10 класс уэрэннээччитэ «Бытантай Кэскилэ»о5о тумсуутэ.

     

     

     

     

     

     

    Категория: Мои статьи | Добавил: sergeysuntar1900 (28.11.2018) | Автор: Научно-практическая конференция
    Просмотров: 2 | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    avatar
    Бесплатный конструктор сайтов - uCozCopyright MyCorp © 2018